Lucyna Niesyto

Łucja Niesyto była (trudno się to pisze „była”) w naszym Stowarzyszeniu – Stowarzyszeniu Interinfo Polska od samego początku. Chętnie przyjęła zaproszenie do grupy założycielskiej i brała aktywny udział w pracach nad stworzeniem Statutu. W 2004 roku została wybrana do Zarządu stowarzyszenia i do 2016 roku niezmiennie pełniła funkcję skarbnika.

Zawsze cieszyła się z sukcesów naszych członków w różno-rodnych konkursach. Wiedziała z jakim wysiłkiem wiąże się przygotowanie do konkursów, ponieważ sama w konkursach brała udział i odnosiła w nich spore sukcesy.

Łucja Niesyto zaczynała od udziału w konkurencjach przepisywania tekstu na mechanicznej maszynie do pisania. W Mistrzostwach Polski były wtedy rozgrywane dwa konkursy. Pierwszy – biegłościowy – polegał na przepisywaniu tekstu w czasie 30 minut, a za 1 błąd odliczano 100 uderzeń. Drugi – poprawnościowy – polegał na przepisywaniu tekstu w czasie 10 minut, ale za 1 błąd odliczano aż 500 uderzeń. Przy czym pamiętajmy, że klawisza Backspace na tych maszynach nie było.

Łucja Niesyto, jako jedna z nielicznych uczestników tych konkursów, konkurencję poprawnościową kończyła z ilością błędów 0 (słownie: zero) przy biegłości wynoszącej przeszło 500 uderzeń na 1 minutę (w czasie jednej sekundy uderzała w klawisze maszyny do pisania przeszło 8 razy).

Wielokrotnie zdobywała tytuł Mistrzyni Polski, czy Mistrzyni Śląska. Swoją przygodę z konkursami zakończyła w roku 1992 pisząc już na elektronicznej maszynie do pisania.

Łucja Niesyto była naszą koleżanką. która w każde serce potrafiła wlać niezliczone ilości dobra. Jej zaangażowanie w działania naszego Stowarzyszenia jest nie do przecenienia.

Będzie nam Ciebie brakowało, Lucyno!

Dodaj komentarz