Budapeszt 2015

Budapeszt; 18 – 24 lipca 2015 r.

Pięćdziesiąty, jubileuszowy Kongres Intersteno odbywający się w Budapeszcie był najlepszym Kongresem w historii występów Polaków. 2 medale Mistrzostw Świata dla Franciszka Puchały to ogromny sukces, który zasługuje na uznanie, i którego wcześniej jeszcze żadnemu Polakowi nie udało się osiągnąć.

W Kongresie udział wzięło 4 reprezentantów z Polski – Damian Mrowiec, Franciszek Puchała, Marta Puchała i Krystian Wawrzynek. Startowali w następujących konkurencjach: text production, text correction, audio transcription.

Marta i Franciszek Puchała startowali w kategorii juniorów i zajęli następujące miejsca: Marta – 6. miejsce w audio transcription i 9. w text production;
Franciszek – 2. miejsce, czyli srebrny medal w audio transcription i 3. miejsce, a więc brązowy medal w text production. Warto zauważyć, że w ten sposób oboje zajęli miejsce w pierwszych dziesiątkach w kategorii juniorów. Oboje wzięli udział w tych Mistrzostwach Świata przy wsparciu ze strony Gminy Wyry.

Damian i Krystian startowali w kategorii seniorów i zajęli następujące lokaty:
Damian – 20. w text production i 32. w audio transcription; Krystian – 35. w text production i 30. w audio transcription.

Cała czwórka startowała także w konkurencji text correction. Wszyscy zostali sklasyfikowani.

Przy okazji ceremonii otwarcia, Franciszek Puchała odebrał również 2 srebrne medale za udział w tegorocznej edycji Internet Contest – zdobyte w kategoriach Mother Language i Multilingual, za co również należą się mu ogromne gratulacje.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Aftermovie z Kongresu znajdziecie tutaj.

Wszystkie informacje na temat Kongresu w Berlinie wraz z pełnym podsumowaniem zawodów znajdziecie na tej stronie.