Cagliari 2019

Cagliari: 13 – 19 lipca 2019 r.

W 52. Kongresie Intersteno wzięło udział 4 reprezentantów z Polski – Anna Dawidziuk, Franciszek Puchała, Krystian Wawrzynek oraz Teresa Wawrzynek. Wszyscy startowali w kategorii seniorów i brali udział w następujących konkurencjach: text production (przepisywanie tekstu), audio transcription (transkrypt nagranego tekstu z szybkością 800 znaków na 1 minutę) , text correction (korekta tekstu), speech capturing (pisanie tekstu nagranego z coraz większą prędkością oraz przygotowanie na tej podstawie dokumentu), real time transcription (transkrypcja w czasie rzeczywistym).

Na najwyższym stopniu podium stanął Krystian Wawrzynek zostając mistrzem świata w konkurencji: text correction. Jest to spektakularny sukces, bowiem jeszcze nikt z Polaków biorąc udział w konkurencjach w kategorii wiekowej seniorów takiego miejsca nie zdobył.

Zobacz medal Krystiana.

Zobacz film z dekoracji Krystiana.

Franciszek Puchała uplasował się na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej (rekord życiowy i rekord uczestników z Polski), a w konkurencjach: text production i text correction był na 6. miejscu.

Każdy z czterech uczestników na tych Mistrzostwach Świata pobił swoje rekordy życiowe.

Krystian Wawrzynek ponownie został wybrany na członka Zarządu Federacji Intersteno na następną kadencję.

Wprowadzenie polskiej flagi przez Panią Prezes Stowarzyszenia – mgr Teresę Wawrzynek obejrzycie klikając tutaj.

Krótką relację z Kongresu możecie obejrzeć klikając w ten link.

Zdjęcia i więcej informacji o kongresie w Cagliari znajdziecie tutaj.

Zobacz naszą Galerię zdjęć.