Inne działania

W dniach od 16 – 19 lutego 2020 r odbył się Council meeting Federacji Intersteno w Maastricht (Holandia). Byliśmy tam obecni w osobie Krystiana Wawrzynka – członka Zarządu tej Federacji.

Od 9 do 12 października 2018 r.  w Stambule miał miejsce Council meeting Federacji Intersteno. Byliśmy tam obecni w osobie Krystiana Wawrzynka  – członka Zarządu tej Federacji.

W dniach 18 – 22 października 2016 r. odbył się Council meeting Federacji Intersteno w Zagrzebiu (Chorwacja). Byliśmy tam obecni.

W  dniu 28 marca 2008 r. odbyło się Spotkanie po latach. Na Spotkaniu tym byli obecni uczestnicy konkursów pisania na maszynie i na klawiaturze komputera. Nieważny był wiek lub szczebel konkursu.

Obecnością swoją zaszczyciła obecnych 5-cio krotna mistrzyni świata w pisaniu na komputerze – Helena Matoušková. Obecny był także Jej trener – Jaroslav Zaviačič. Od Niego Stowarzyszenie otrzymało wspaniały prezent – Sprawozdanie trenera z obozu szkoleniowego w Zakopanem w okresie od 02.05. do 11.05.1975 r. Trenerem na tym obozie szkoleniowym był właśnie J. Zaviačič. (Sprawozdanie można przeczytać na stronie: www.zav.cz – Polska – Biulletyn. Czytając go nie da się uniknąć stwierdzenia, że niektóre wnioski są nadal aktualne, szczególnie ten o brakach w prawidłowej technice pisania).

Na Spotkaniu były obecne 3 uczestniczki tego obozu szkoleniowego (nazwiska obecne): Teresa Barańczyk, Urszula Kowaczek, Łucja Niesyto. Trener wspominał, że te Panie ogromnie angażowały się w trakcie wykonywania ćwiczeń. Wspomnieniom z tego treningu oraz innych, a także konkursów i związanych z nimi perypetiami nie było końca.

Młodzi uczestnicy Spotkania po latach wspominali konkursy oraz przygotowania do nich, ale także snuli plany na przyszłość. Chcieliby bowiem nadal rywalizować w konkurencji: pisanie na klawiaturze komputera.

inne1

od lewej: Teresa Barańczyk, Jaroslav Zaviačič, Maria Banaś, Urszula Kowaczek, Łucja Niesyto.”Stara kadra” z trenerem.

inne2

pokaz pisania przez 5-cio krotną mistrzynię świata – Helenę Matouškovą. Z tyłu patrzy Aneta Poda – reprezentantka ZS nr 2 w Tychach w konkursach pisania na maszynie.

inne3

T. Wawrzynek (stoi) ze swoimi uczniami. Siedzą od lewej: Jacek Kruszakin, Agnieszka Młocek, Aneta Poda.

inne4

średnia kadra (J. Kruszakin, A. Młocek, A. Poda oraz nowa kadra – R. Widera z mamą.

inne5

po prawej stronie stoją: Krystyna Sulwińska i Jaroslav Zaviačič.